Aktualności

tablica na narzedzia zamontowana w garazu

Tablice narzędziowe stanowią jeden z elementów, które możemy wykorzystać przy tworzeniu regałów na ścianę. Jest to rozwiązanie bardzo ciekawe i praktyczne - wykorzystanie ich nie ogranicza się wyłącznie do organizacji narzędzi, możemy na niej zawiesić i przechowywać w dedykowanych kuwetach różne przedmioty użytku domowego np. akcesoria krawieckie, narzędzia ogrodowe, podzespoły elektroniczne.

Tablice składają się z płyt perforowanych wykonanych z metalu oraz akcesoriów, które możemy dowolnie zestawiać, całość jest estetyczna i trwała.

Płyty perforowane możemy wpiąć w listwy nośne istniejących regałów ściennych lub mogą być elementem montowanym samodzielnie. Tablice na narzędzia możemy dowolnie zestawiać uzyskując w ten sposób dowolnej wielkości ściankę warsztatową, którą można wykorzystać nawet w profesjonalnym warsztacie.

W dalszej części opisuję sposób montażu oraz możliwe zestawienie i zastosowanie elementów tablic. Osoby nie lubiące poświęcać czasu na czytanie zapewniamy, że postaramy się umieścić jak najwięcej piktogramów które pozwolą zorientować się w temacie.

regaly scienne w pokoju dziennym

Regały ścienne są bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem pozwalającym nam maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Znajdują zastosowanie w każdym rodzaju pomieszczeń od składzików, garaży, warsztatów, pomieszczeń magazynowych po zabudowy w pokojach dziennych, młodzieżowych, dziecięcych, domowych bibliotekach, biurach, garderobach itp.

Możemy wybierać z wielu dostępnych elementów ale nie jest też koniecznie wykorzystanie wszystkich możliwości. Ważne jest aby nasze regały na ścianie były funkcjonalne w pomieszczeniu, żeby ich rozmieszczenie pozwalało nam na zoptymalizowanie wykorzystania przestrzeni. W dalszej części podałem krótkie podsumowanie jakie wsporniki najlepiej sprawdzają się w danej sytuacji. Elementy są trwałe i estetycznie wykonane co pozwala wykonywać z nich nie tylko metalowe regały magazynowe ale również ciekawe zabudowy w pomieszczeniach mieszkalnych.

Bramki zabezpieczające na schody i drzwi służą do ograniczenia dostępu do pomieszczeń lub klatek schodowych. Najczęściej zaczynamy je stosować, kiedy dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki i widoczna staje się potrzeba zabezpieczenia pomieszczeń typu kuchnia lub pokój dziecięcy, bardzo ważne jest też zabezpieczenie schodów w domu.

W naszej ofercie posiadamy bramki drewniane Nicolas i Modilok przykręcane na zawiasach oraz bramki metalowo-drewniane Lola i Yael, które montowane są rozporowo. Zasadę działania bramek rozporowych przedstawimy w dalszej części tekstu. Dla osób posiadających zwierzęta domowe polecamy bramki Coco i ponad dwukrotnie szerszą Coco XXL.

Bezpieczne bramki powinny być zaprojektowane a potem wykonane w sposób zgodny z aktualną normą. Stosowanie się do norm nie jest obligatoryjne, dlatego też powinniśmy zwracać uwagę czy producent deklaruje, iż produkt został przebadany i dopuszczony do obrotu na podstawie zgodności z obowiązującą normą. Oceny dokonuje akredytowany instytut.

Obecnie obowiązująca na terenie Unii Europejskiej jest norma EN 1930:2011, norma ta może się zmieniać, jest to związane z tym że jednostki je wydające mogą na podstawie informacji użytkowych dodawać kolejne wymagania jakie bezpieczny produkt powinien spełniać. 

Bramki zabezpieczające dla dzieci powinny zapewniać nie tylko bezpieczeństwo mechaniczne ale także być odpowiednio oznakowane oraz wykonane z materiałów, które nie zagrażają zdrowiu dziecka (dotyczy to głównie lakierów i farb którymi mogą być pokrywane).

Zgodnie z normą dzieci w wieku do dwóch lat nie powinny być w stanie samodzielnie jej otworzyć. Nie oznacza to oczywiście, że po tym okresie powinniśmy taką bramkę zdemontować, może ona nadal spełniać swoją funkcję np. zabezpieczając klatkę schodową w nocy kiedy dziecko idzie to toalety lub w ciągu dni kiedy bawi się w pobliżu schodów.